Żłobek

Żłobek powstał w 2009 roku w Bochni. Byliśmy pierwszą placówką, która zajmuje się opieką nad dziećmi w wieku od 20-tygodnia do 3 lat. Żłobek wpisany jest do rejestru klubów dziecięcych i żłobków, pod nr.3/2014. Żłobek posiada dotację z Urzędu Miasta Bochnia na każde dziecko. Z Z radością informujemy, że żłobek Mali Einsteini, co roku zakwalifikowany jest do Resortowego programu rozwoju, instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch plus". Żłobek czynny jest cały rok, od poniedziałku do piątku w godz.7.00-17.00. Adaptacja przed-przedszkolna, to pierwsze kroki dziecka w kierunku edukacji i przyszłego życia. Naszą rolą jest, aby ten start i początek podróży był dla maluchów przede wszystkim bezpieczny, a jednocześnie ciekawy i fascynujący. Żłobek Mali Einsteini jest nowoczesną placówką, w której zachowaliśmy rodzinną, pełną miłości i ciepła atmosferę, którą tworzą dzieci wraz z wykwalifikowanym i odpowiedzialnym gronem pedagogicznym. Dzieci przebywają w kameralnej grupie liczącej tylko 15 miejsc. Żłobek współpracuje z firmą, która dostarcza dietetyczny, zdrowy catering dla dzieci w wieku 2-3 lat (dzieci do lat dwóch, korzystają z domowego jedzenia, które dostarcza rodzic w podpisanych pudełkach). Catering składa się z  czterech posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek. Kontrolę jadłospisu prowadzi na każdym etapie, technolog żywienia oraz podczas komponowania menu dietetyk, który nie tylko pod względem gramatury dań, lecz przede wszystkim ich urozmaicenia a także składników odżywczych i jakości sprawdza jadłospis. Jadłospis do wglądu rodziców znajduje się na tablicy informacyjnej w placówce. Żłobek mieści się w spokojnej i cichej okolicy w nowo postawionym budynku. Na parterze tego budynku, znajduje się nasze przedszkole. Żłobek posiada przestronne pomieszczenia dla dzieci: sale do zajęć dydaktycznych i zabaw, sypialnie, szatnia, kuchnia, łazienka, sale wyposażone są w mebelki i zabawki z atestami, które spełniają wymogi UE. Żłobek otacza, piękny duży ogród z dużą ilością zieleni i placem zabaw, w którym przez okres letni, dzieci wypoczywają i się bawią. Żłobek jest ogrodzony, wyposażony w domofon oddzielny dla przedszkola i żłobka oraz duży parking do dyspozycji rodziców od godz.7.00-9.00 oraz od 15.00-17.00 (na czas zabaw dzieci w ogrodzie, brama wjazdowa pozostaje zamknięta, ze względu na bezpieczeństwo dzieci). Posiadamy monitoring, który jest do dyspozycji rodziców w konkretnych przypadkach. Żłobek działa zgodnie z przepisami i wymogami Państwowej Straży Pożarnej,Sanepidu i BHP.

Nasza misja...

Życie dziecka w okresie żłobkowym to przede wszystkim zabawa. To na niej opieramy naszą działalność wychowawczą i dydaktyczną. Powtarzając za Friedrichem Frobelem ”wolność zabawy to prawo najpierwsze…" Nie startujemy w wyścigu talentów, lecz pozostawiamy dzieciom pełną wolność spokojnego bawienia się w życie.Kierujemy się zasadą, że najważniejsze dla harmonijnego rozwoju maluszka są miłość, szacunek, ciepło i czas… Wspieramy jego wrodzoną ciekawość świata, rozwijamy poczucie własnej wartości i szacunku do innych. "Dzieci są jak posiane nasiona. Trzeba je codziennie pielęgnować w takich warunkach nasiona kiełkują, rośliny rosną, a potem zakwitają" - Skimcki Suzuki, Pod opieką miłości.

Dlaczego my?

Niepubliczny żłobek Mali Einsteini, to nowoczesna placówka położona w Bochni. To wyjątkowe miejsce zapewniające każdemu dziecku najwyższy poziom nauczania oraz najlepszą opiekę. Wyróżniają nas najnowsze metody edukacyjne, zdrowe żywienie dostosowane do potrzeb każdego z podopiecznych. Gwarantujemy ponadto najlepsze warunki do nauki i zabawy oraz bezpieczeństwo.

Co nas wyróżnia?

* komplementarna oferta edukacyjna od najmłodszych lat
* współpraca z metodykami wczesnej edukacji zapewniająca dzieciom doskonały start w szkole
* autorski program dydaktyczno - wychowawczy
* doświadczona kadra z pasją i zaangażowaniem
* przyjazna rodzinna atmosfera
* doskonała lokalizacja
* duże, przestronne, nowoczesne, jasne sale dydaktyczne
* własny duży ogród z dużą ilością zieleni

Osiągnięcia
Jeżeli miarą sukcesów jest szczęście i uśmiech dziecka - jesteśmy najlepsi:)

W opinii Rodziców, przez kilka lat wypracowaliśmy sobie opinie miejsca tętniącego życiem, które dba o potrzeby najmłodszych i wychowuje je konsekwentnie w atmosferze szacunku i rodzinnego ciepła. Jeżeli miarą sukcesów jest liczba absolwentów pochwalić się możemy, że wszystkie nasze maluchy odwiedzają nas chętnie, by powspominać beztroską zabawę.

 

Zobacz także:

English Preschool

W naszym przedszkolu z akcentem brytyjskim, stawiamy na edukację poprzez kreatywną zabawę, która w naturalny sposób angażuje dzieci do przyswajania wiedzy.

Przedszkole

W naszym przedszkolu stawiamy na aktywność twórczą i zabawę, które pozwalają dziecku lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat.

Galeria zdjęć